Tradice a historie

Počátek zrodu našeho rodinného vinařství Strapina se datuje již od roku 1945 kdy s malovinařením začal náš praděd František Strapina. Naše vinařství se nachází v samotném srdci Pálavských vrchů, přímo v malebné vesničce Pavlov.

Historie se začíná psát už při osídlování pohraničí, kdy se přistěhoval i náš praděd František Strapina, který začíná i se svým synem, také Františkem, s tvorbou révových vín a to nejen pro sebe, ale i pro své nejbližší a rodinné známé.

Synovi, tedy dědovi Františkovi mladšímu zůstává vinařina srdcovou záležitostí a dodnes je i se svou manželkou hlavním vinohradníkem, který se s velkou pílí, pečlivostí a láskou stará o růst a vývoj všech rodinných vinic, které se nachází v okolí Pavlova, Perné a Klentnice.

Nebylo by však rodinného vinařství, kdyby nepokračoval i syn dědy Františka, Luboš Strapina starší, který zasvětil velkou část svého života právě vinařině. Ve svém volnu rozvíjí nejen myšlenku a směr rodinného vinařství, ale taktéž je nedílnou a nepostradatelnou součástí tvorby vín, ale i samotného zpracování hroznů.

A jak už to bývá dobrým zvykem, aby si lásku k vínu nevypěstoval i další z této generace a to jeho syn Luboš Strapina mladší, který se už jako malý kluk motal dědečkovi pod nohama v jeho vinném sklípku.

Právě díky Lubošovi mladšímu se podařilo tento rodinný skvost pozvednout a propojit při tvorbě vína tyto generační zkušenosti s moderními technologiemi.

V součastné době spolu se svou přítelkyní začínají psát novou etapu rodinnému vinařství Strapina, která se neobejde bez pomoci a podpory rodiny, která se podílí na rozvoji celého vinařství.

Pro naše malé vinařství je velice důležitá hlavně kvalita a osobitá chuť našich vín, o kterou se s láskou stará Luboš Strapina mladší. Jeho snahou je se neustále zdokonalovat při tvorbě vína, a dosahovat té nejvyšší kvality s co nejosobitější rozmanitostí a chutí moravských vín.

Při tvorbě vín pracuje s moderními a šetrnými technologiemi. Klade důraz na opatrné zpracování hroznů, jemné přečerpávání moštů a vín, citlivé kvašení mladých vín a zajištění vhodných podmínek pro vývoj, zrání a harmonizaci vín. Důkazem této pečlivé práce jsou nám ocenění z výstav a odměnou zájem a spokojenost našich zákazníků, díky kterým každým rokem zvyšujeme svou produkci o čtvrtinu.

Proto nám bude velkou ctí, když i Vy oceníte a najdete si lásku k našemu vínu, k tradici a osobitosti našeho malého vinařství.

 

 

František Strapina, František Strapina ml., Luboš Strapina, Luboš Strapina ml. (2006)
Děda-Luboš 1998
František mladší se svým vnukem Lubošem. (1998)
IMG_1316
Luboš Strapina ml. se svou přítelkyní Markétou Gelnarovou. (2017)
IMG_4157
Luboš Strapina ml. se svou přítelkyní Markétou Gelnarovou. (2019)
IMG_4162
Luboš Strapina starší. (2018)
DSCF7618
Luboš Strapina mladší. (2018)