Vinařství Strapina

Vinařství Strapina jsme my…

Luboš Strapina ml. a Markétka a za námi stojí naše rodina. Vinařství naleznete přímo v samotném srdci Pavlova, na jedinečném vápencovém podloží svahů mýtické Pálavy, kde roste nejstarší kulturní rostlina pěstovaná člověkem – božská vinná réva, které v těchto nejteplejších místech Jižní Moravy se zelenala pod rukami našeho pradědy Františka Strapiny již v roce 1945.

upraveny_DSCF7618

 

Luboš Strapina

Za vším stojí můj pracovitý muž, kterému se v roce 2016 podařilo toto dědictví pozvednout, rodinný diamant obrousit, dát mu tuto značku, propojit generační zkušenosti s moderními technologiemi zpracování hroznů a tvorby vín.

Markéta

upraveny_IMG_4161

 

Markéta Strapinová

A já jsem zas šťastný muž, protože jsem potkal tebe svou ženu Markétku, která se mnou sdílí lásku k této těžké a nádherné práci. Moje žena, má na starosti naší prezentaci na sociálních sítích, kde s Vámi pravidelně sdílí život našich vín – od první zelené větvičky révy až po poslední sklenici vína toho večera. (I když víme, že žádná sklenice není ta poslední :-)“

Luboš

headbar

Vinohrady…

Moc dobře víme, že skvělé víno vzniká již na vinici, proto se o ně staráme s pečlivostí a láskou. V současné době sklízíme hrozny z viničních tratí o rozloze 2 ha. 

Přímo v obci Pavlov naleznete viniční tratě Sahara, kde roste odrůda Sauvignonu. Dále pak viniční trať Pod Pálavou, kde dozrávají hrozny Aureliusu. V obci Perná je to známá viniční trať Goldhamer, kde sklízíme odrůdy Ryzlinku vlašského a Pálavy. A poslední naší viniční tratí pojmenovanou Nad sv. Leonardem v obci Klentnice odkud můžete ochutnat třeba naše Veltlínské zelené.

Vína…

Zaměřujeme se především na kvalitu, proto veškerou produkci vín lahvujeme. V roce 2016 jsme začínali s produkcí 10 000 lahví vín. Naše vína přesvědčili svoji tradiční chutí a zároveň jedinečností, daří se nám výrobu každým rokem o 1/3 navyšovat. Protože nechceme odmítnout žádného milovníka vína, vyrábíme víno z hroznů, které nakupujeme od důkladně prověřených vinohradníků, rodiny a kamarádů v okolí, a i díky tomu se můžeme pochlubit prodejem 18 000 lahví za poslední rok, kdy nám ve sklepě nezbyla ani láhev. Jsme nadšení, že naše malé rodinné vinařství vzkvétá a naše vína vám chutnají. 

MY - mladí a zamilovaní do sebe a do kvalitního vína, které pro Vás s poctivostí a nadšením vštípenou našimi předky děláme. 

Náš sklep naleznete v Pavlově na ulici Česká 152e, který již ve středověku měl punc významného vinařského centra, kde spatříte výjimečnou architekturu barokních vinařských domů. U nás můžete nasát svěží pohled na výrobu vína založenou na letitých zkušenostech, dýchne na Vás závan našeho mládí, lásky, poctivost tvrdé práce našich předků a především skvělá chuť našich vín – nápoje bohů.

… pokud se za námi do sklepa bude chtít zastavit pro víno, tak nám napište a rádi vás přivítáme :-)

marketa-lubos-38